Repertuar filmu "Obywatel" w Rybniku
Brak repertuaru dla
filmu
"Obywatel"
na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.
Czas trwania: 108 min.
Produkcja: Polska , 2014
Premiera: 7 listopada 2014
Dystrybutor filmu: VUE Movie
Reżyseria: Jerzy Stuhr
Obsada: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz
W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. To najzabawniejsza rola aktora od czasu „Seksmisji”. Jak ta kultowa komedia, „Obywatel” również pokazuje, że w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich „izmów”.
Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek. Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn – Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Twórcą zdjęć jest nominowany do Oscara i wielokrotnie nagradzany Paweł
Edelman.
"Obywatel" – rozśmieszy cię do łez.
Trailer filmu: Obywatel
Wasze opinie
Film mnie rozczarowmał (niestety).
PRZYBYŁEM, ZOBACZYŁEM, USNĄŁEM...
Zobaczyłam dopiero teraz i jestem pod wrażeniem.Wiedziałam, ze to będzie film z klasą i jest.Tylko skąd ten pomysł pastiż na bohaterów tamtej epoki?Bo tak to odebrałam...
shite
Ludzie - nie słuchajcie
debili na tym forum.
Film jest znakomity,
polecam.
Boleśnie czerstwy humor.
Jezeli chcecie pojsc sie posmiac do rozpuku to wybierzie sie na "Za jakie grzechy..." Tu trzeba ruszyc czacha bo film ma specyficzne poczucie humoru zrozumiale dla starszego pokolenia ktore pamieta czasy komuny. Mlodziez czy zagraniczni goscie nie zrozumieja jego zartow, wiec nie zmuszajcie nastolatkow bo one wyjda znudzone z kina.
A ja już nie darzę Sthurów szacunkiem, więc nie oglądam filmów z ich udziałem.
Dobrze,że byłam z przyjaciółką.. Obudziła mnie, gdy zasnęłam! Mirusiu, przepraszam za zaproszenie Cię na taką chałę. Porównanie z Forrest Gump jest wyjątkową bezczelnością!!!
Bardzo słaby film, nudny momentami wręcz żenujący. Nie warto.
Byłem, zobaczyłem i nie polecam.
'„Obywatel” jest w zamyśle [...] groteską. Jan Bratek na każdym kroku uchyla się od heroizmu zaś historia nie daje mu spokoju. Niestety, film jest pokraczny formalnie a wizualnie brzydki. Ma strukturę wspomnień węzłowych chwil życia, gdy nasz antybohater leży na łożku w szpitalu po wypadku. Niektóre wspomnienia są za mało zróżnicowane. Pełno paskudnych ludzi. Chce się patrzeć tylko na ładnego Macieja Stuhra w roli młodego Bratka.
Powierzchowność należy do warsztatu pracy aktora i podlega ocenie. Wolno więc ocenić, że Jerzy Stuhr wyrządził szkodę filmowi obsadzając się w głównej roli. Ma nalaną twarz, obleśny uśmiech, miauczący głos, to gruby i ociężały „wodzirej” po jeszcze gorszych przejściach, niż w filmie Feliksa Falka. Tak sobie wyobraża typowego Polaka pod 70-tkę. To razi. Lepiej, gdy kino nieco idealizuje bohaterów, by przekaz był bardziej nośny. „Forrest Gump” powiedział coś o Amerykanach przez ujmującego aktora. Dlatego „Obywatela” powinien grać tylko Maciej; już widać, że zestarzeje się ładniej.
Również obraz Polski jest okropny. Większość akcji dzieje się w PRL i post-PRL, więc brzydota wydaje się stanem naturalnym. Ciasne, ciemne wnętrza, gdzie mieszkają biedni ludzie. Biura i urzędy zapaskudzone gustem prostaków. Brak oddechu pięknych pejzaży dla kontrastu i jako znaku sympatii dla kraju. „Cały ten syf” powiadają dzisiaj wysocy urzędnicy państwa. I cały ten syf rzuca się do oczu. Jest to film nihilistyczny nie tylko w treści, ale też w formie.
Zabawne, że Stuhr na festiwalu w Gdyni otrzymał specjalną nagrodę jury „za odwagę podjęcia trudnych tematów”. Pokaz obrzydzenia dla Polaków wcale nie wymaga odwagi nawet w Polsce. Autor dzieła nie straci dobrej prasy w głównym nurcie, ani możliwości pracy, ani nie dotknie go bojkot towarzyski. Wie, gdzie stoją konfitury i jak po nie sięgnąć.' [K.Kłopotowski]
Nuuuda
Film wspaniały , pokazuje
nasze słabostki i śmieszności,
nasz patos i naszą płytkość -
jeden z niewielu a może tylko
jeden film będący satyrą
polityczną. Gratuluje .
Oczywiście mamy różne
gusta ale bardzo w
współczuję kinomanom ,
którzy do charakterystyki filmu
umieją użyć tylko słowo "gówno
" jest to widocznie dla nich
jedyne określenie które znają
....
nasi aktorzy i reżyzerzy to
buraki i dno, na całym świecie
musimy się wstydzić za tych
ignorantów, bufonów i chamów.
stuhry zrobiły film o
sobie samych
Jestem rówieśnicą p. Jerzego
Stuhra i znakomicie oceniam
kunszt z jakim oddał realia
ostatnich lat.
Czytając negatywne opinie
na temat filmu "Obywatel"
stwierdzam,że wiele w naszym
życiu się zmieniło,ale jedno
jest niezmienne- nie umiemy
patrzeć na siebie bez
fanfaronady, z przymrużeniem
oka. Odradzam film pokoleniu
nastolatków,którzy faktycznie
mogą mieć problem z jego
zrozumieniem,dla starszych fajne
przeżycie.
Bardzo dobry film w zabwany sposób pokazujący Polaków na tle przemian politycznych jakie dodkoanły sie w Polsce polecam :)
Przykre to niestety, że nasze społeczeństwo tak płytkie. Szkoda na polskiego widza takich Artystów, jakimi są niewątpliwie Panowie Stuhrowie. Dla naszego widza potrzeba filmów w stylu "Głupi i głupszy", "szklana pułapka 5" itp itd...... Smutny obraz polskiej rzeczywistości.
Z całym szacunkeim, ale niestety ten film się Panu Stuhrowi kompletnie nie udał.
Oj, dzieci, dzieciaki - to
nie jest dla Was film.
On jest dla starszaków
:-))